لینک مستقیم فایل(بررسی سبک ممفیس در طراحی Memphis و زندگینامه رهبر سبک ممفیس)

بررسی سبک ممفیس در طراحی Memphis و زندگینامه رهبر سبک ممفیس|لینک مستقیم فایل|ام وی|30009098|سبک ممفیس در طراحی Memphis, زندگینامه رهبر سبک ممفیس
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل بررسی سبک ممفیس در طراحی Memphis و زندگینامه رهبر سبک ممفیس قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

فهرست:مقدمه و توضيحي از سبك ممفيستاريخچه بوجود آمدن گروه ممفيس و روشهاي كار آنهابخشي از زندگينامه ي رهبر سبك ممفيس (Ettore sottsass)

سبك ممفيس: بنيانگذار اين سبك در اوايل سال 1980 Ettore sottsass (معمار برجسته ايتاليايي) مي باشد. كه به عنوان راهنما و ليدر گروه memphis بود.هدف اصلي گروه ممفيس: احياي طراحي راديكالي بود. توليداتي كه توسط اين گروه بوجود آمد افرينش توليدات معدود و غيرنمادي (اشياي غيرعادي) و طرح هاي كاركردي بود كه بيشتر اين توليدات بصورت سطوح لايه اي پلاستيكي و الگوهاي خشن و جسورانه بود.2 سبك ممفيس متضمن موضوعاتي بود كه سوتساس آن ها را تجربه كرده بود و داراي ويژگيهايي مثل: رنگ هاي روشن، موتف هاي پر زرق و برق و مواد ارزان مثل: ورقه هاي پلاستيكي بود از جمله اين مواد كه سوتاس در اجراي طرحهاي خود به كار گرفت (فايبرگلاس بود) در سال 1980،Alchymia، نوعي بهم پيوستگي و انبوهي در طراحي را فرم داد به نام ممفيس.در سال 2001 جنبش memphis با باز شدن سبك memphis شروع شد باعث ياداوري در موزه طراحي design museum شد.سوتساس تا سال 1985 براي گروه ممفيس طراحي مي گرد و در سال 1970 يكي از اعضاي گروه و حركت و جنبش راديكال شد و نقش بسيار مهمي در پست مدرنيسم در سال 1980 داشت.به قول سوتساس كه خود از معماران و طراحان صعنتي موفق ايتاليا و يكي از بانيان سبك ممفيس است طراحي صنعتي (ريز معماري) است.سوتساس درباره ي سبك خود مي گويد: ما به عنوان يك طراح و معمار وظيفه داريم فضاهايي را براي محافظت و حمايت از مردم بوجود آوريم، من سبك خاص ندارم و به ندرت از مد پيروي مي كنم در ضمن همه چيز را براي زندگي طراحي مي كنم. به نظر او ممفيس نوعي تمرين در طراحي بود. كاركرد گرايي گسترده يعني ارتباط بين طراحي و كاركردگرايي در راس كارهاي سوتساس بوده است.

طراحان مبلمان (1985 1981) طراحي موزه كلكسيون:HIS مجموعه اي از طراحان و توليدكنندگان جوان مبلمان است كه به كمك كارآزموده‌هايي مثل Ettore sottsass اين كار انجام مي شود. بعد از اولين مرحله ورود به جامعه بعد از سال 1981، خيلي زود Memphis تسلط پيدا كرد در سال 1980 در امر طراحي كه روش وي يك روش پست مدرنيست بود. موريون فرديست كه وقتي كشيده شد به سمت افتتاح يك نمايشگاه از طرحهايش در Arc، اتاق نمايش 74 در ميلان در تاريخ 18 سپتامبر 1981، بخاطر دارد تفاوت و تفكيك به نوعي عرق سرد و احساس شوك و اضطراب و هيجان را در اين كار. اين عجيب ترين حس بود. او سالها بعد اين را به ياد آورد: ممكن است من يا شما در يك احساسي قرار بگيريم كه توسط اطرافيان اين حس رد مي شد اما مي‌توانست توسط بخشي از مجموعه تفكيك قوانينع اين حس از بين برود.تفكيك قوانين در دسامبر 1980 شروع شده بود وقتي Ettore sottsass، يكي از معماران ايتاليايي اصيل زاده، ملاقات كرد با جمعي از معماران جوانتر در آپارتمان خويش در via san Galdino در Milan، او و همكارانش در Gos بودند، Aldo Cibic , Martin Bedin، Marco Zanini , Matteo thun , Michele De linnhi در Zos آنها بودند. آنها در آنجا جمع شدند تا در مورد sottsass گفتگو كنند تا خطي از قبل توليد كنند توسط يك دوست قديمي به نام Renzo Brugo كه صاحب يك مغازه نجاري بود. پس از طراحي طرح جديد، پروژه به Memphis دوباره نامگذاري شد. Sottsass گفت: بسيار خوب موافقم كه آنرا Memphis بناميم. اين نام به نوشته Radice ثبت شد و همه تصور مي كردند كه اين بهترين نام است. rock"nroll , Tennesee, Blues حومه هاي شهرهاي آمريكا، مصر و شهر مقدس خدا ptah اين گروه به واسطه اضافه كردن Nathalie du pasquir , George sowden و تكيه به آنها بيش از صد طرح اثاثيه و مبلمان، لامپ و سراميك ارائه دادند. هيچ فرمول خاصي وجود نداشت. هيچ يك از مدل ها، رنگ ها، شكلها و دكوراسيون هاي مطرح شده فرمول خاصي نداشتند. اين مطالب به گفته Radice است. آنها فقط يك اثر بودند. بعد از گذشت يك دهه از اصول مدرنيست، sottsass و همكارانش كارشان را ادامه دادند تا طراحي را آزاد و رها كنند و آن را از ظلم و ستمي كه بر هوش و زكاوت معمارانمطالب دیگر:
دانلود تحقیق رویکردهای هرمنوتیکی به هنر اسلامیدانلود تحقیق صادرات فرش ایران و اقتصاد مدرن ایرانبررسیPMS و تأثیر گیاه مرمكی بر آنطرح توجیهی معدن سنگ مرمریتطرح توجیهی معدن سنگ آهکطرح توجیهی عملیات اكتشاف سنگ های تزئینیطرح توجیهی بهره برداری از معدن گچ وخاکطرح توجیهی بهره برداری از معدن فلدسپاتطرح توجیهی بهره برداری از معدن سولفات سدیمطرح توجیهی بهره برداری از معدن خاک نسوزطرح توجیهی اكتشاف گرافیت2طرح توجیهی معدن سنگ مرمریتدانلود پاورپوینت ساختار HTML CSS و Javascriptدانلود پاورپوینت جریان الکتریکیدانلود پاورپوینت کبد چربعكاسی‌ ماكروفتوگرافی‌عکاسی کردنمرگ مدرنمعرق کاریموسیقی محلی آذربایجاننقد جدیددانلود تحقیق نمایشهنر فلز كاری و قلم زنی در دوره صفویهنرهای سنتیتجلی وحدت و كثرت در هنر اسلامی